FC HLINSKO B - TJ SOKOL KROUNA 2:2 (0:1)
Přidal/a admin dne April 21 2013 16:49:31

Krouna - V úvodu derby byli domácí aktivnější, nicméně hosté po úvodní čtvrthodině hru zlepšili a začali mít více ze hry. Ve 30. minutě se ocitl v zajímavé příležitosti Macháček, ale před dotírajícím obráncem nestihl včas zakončit. Ve 39. minutě srazil ve vápně domácí obránce Z. Macháčka a hlavní rozhodčí Vašek bez váhání nařídil pokutový kop. Míč si postavil P. Svatoň a s přehledem poslal Krounu do vedení. Do šaten tak už po několikáté odcházeli spokojenější krounští fotbalisté.

Domácí o poločase vystřídali a posílili útok. Hlinsko uzavřelo hosty od začátku druhé půle na vlastní polovinu, Krouna však pozorně bránila a hrozila z rychlých protiútoků. V 65. minutě mohli hosté trestat z přečíslení tři na dva, ale F. Šebek slibnou situaci špatně vyřešil. V 67. minutě zakončoval po závaru v pokutovém území tvrdě a přesně Zavřel, ale L. Bárta dokázal dobře mířenou střelu vytěsnit na roh. V 72. minutě utíkal Svatoň po křídle na brankáře Jindřichovského, po tvrdém zákroku si však rozhodčí Vašek na druhou penaltu netroufl.  Domácí se stále nemohli prosadit a tak v 77. minutě vystřelil z hranice 30 metrů obránce Cach, nepříliš razantní, ale dobře ukrytá a umístěná střela zapadla k levé tyči Bártovi branky a bylo vyrovnáno. Rezerva otočila skóre za dvě minuty, když se z vápna krásně trefil Volf 2:1. Z hosty to zase nevypadalo dobře, střídající Slavík měl v 84. minutě další gólovou střelu, ale L. Bárta ji opět dokázal vytěsnit na roh a držel naděje Krouny. Krounští fotbalisté měli v samém závěru trochu potřebného štěstí, kdy centrovaný balón po tvrdém souboji Macháčka s brankářem Jindřichovským propadl na zem a na správném místě postavený Bečička vyrovnal na 2:2.

Fotbalisté Krouny tak v závěru utkání "vydřeli" bod, který má vzhledem k průběhu zápasu "cenu zlata".

branky: 77. Cach, 79. Volf - 38. Svatoň, 89. Bečička
rozhodčí: Vašek - Cach, Sochor
ŽK: 4:2
ČK: 1:0
diváků: 100

FC Hlinsko B: Jindřichovský (90. Prášek) - Janoušek, Kysela (45. Slavík), Volf, Cach - Veselský, Krbálek, Bříza, Cepl (80. Boguaj) - Zavřel (80. Bouška), Netolický

TJ Sokol Krouna: L. Bárta - Stodola, Kulhavý, Holas, Bečička - Vaňák, Skala, Svatoň, Charous - Šebek (71. Obrovský), Macháček

V příštím kole přivítá TJ Sokol Krouna A na vlastním hřišti, v neděli 28. 4. 2013 od 17:00 ve velmi důležitém "záchranářském souboji" mužstvo Spartaku Sezemice.

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.