KROUNSKÝ POHÁR 2013
Přidal/a admin dne July 02 2013 18:24:33

Krouna - V sobotu 29.6.2013 proběhl v Krouně již devátý ročník závodů mladých hasičů v požárním sportu. Do Krouny se sjelo osmnáct družstev z kraje, které si změřily síly ve štafetě dvojic a požárním útoku. V rámci této soutěže proběhla i okresní liga v běhu na šedesát metrů překážek. Největším letošním problémem pořadatelů bylo počasí. První termín soutěže byl změněn, protože jednotka SDH Krouna zasahovala na povodních na Kolínsku, ale i druhý termín ohrožovaly vydatné deště. Ve hře bylo i přesunutí závodů na fotbalové hřiště, bohužel i toto bylo velmi rozmočené.

Nakonec se vše v dobré obrátilo a závody díky velkému nasazení pořadatelů proběhly bez problémů. Závody začaly štafetou dvojic, která byla náhradou za štafetu 4x60m, která se nedala kvůli promočenému terénu běhat. Starší žáci štafetu vyhráli a mladší obsadili druhé místo. Na řadu tak přišly požární útoky. V kategorii mladších předvedli Krouňáci nejrychlejší útok a tím vybojovali i celkové vítězství. Krouna je tak letos jediný tým, který dokázal porazit zatím neporaženou Skuteč.

Starší žáci předvedli také nejrychlejší útok, ale smolně odpojený koš při vyndávání z kádě znamenal neplatný pokus. I přes tento problém psali starší první pokus, který jim nakonec vynesl třetí místo.