FK JUNIOR SKUTEČ - TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL KROUNA 2:1 (2:0)
Přidal/a admin dne August 14 2013 20:35:07

Krouna - Nažhavení a značně posílení domácí fotbalisté "vlétli" od úvodních minut do prvního zápasu sezony a na krounskou branku se valil jeden útok za druhým. Už v 5. minutě po rychlé kombinační akci utekl všem Bačkovský a s přehledem překonal L. Bártu 1:0. V 10. minutě už to bylo 2:0, kdy opět po křídelní akci nedokázali hostující obránci odkopnout jednoduchý balón z malého pokutového území a jejich chybu potrestal Bačkovský a z hosty to v tu chvíli vypadalo špatně. Další velkou příležitost měl stoper Rahimič, který se přihrávkami dostal až do zakončení, Krounu však tentokrát zachránila tyč. Hosté se oklepali  a pomalu se začali dostávat stále více do hry, kromě dvou nepřesných střeleckých pokusů ale domácího brankáře neohrozili.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a na obou stranách byly k vidění pohledné akce. Domácí mohli ze začátku druhé půle zvýšit skóre a utkání by bylo pravděpodobně rozhodnuto, selhali však v zakončení a tak se postupně dostávala do nebezpečných šancí Krouna. D. Bělský nejprve v 60. minutě netrefil z nadějné pozice branku, poté M. Vaňák z úrovně penalty ve vyložené příležitosti přestřelil a v další šanci nedoskočil dobrý centr opět D. Bělský. Pohledné utkání bohužel ovlivnil hlavní rozhodčí v 63. minutě, když po tvrdém zákroku L. Merkla na brankáře Bártu neudělil tomuto hráči druhou žlutou kartu, kterou po zapískání okamžitě vytáhl z kapsy, ale po poradě s pomezním ji zase schoval a vše skončilo pouze domluvou. Hosté se snížení dočkali v 74. minutě, kdy zrovna vystřídavší J. Bárta upravil hlavou z rohu na 2:1. Domácím postupně začali docházet síly a nakonec se strachovali o výsledek. Krounští fotbalisté si vytvořili několik závarů, zejména po standartních situacích, v závěru i s pomocí brankáře L. Bárty, neujmula se však ani pěkná střela Skaly, a tak derby skončilo výhrou domácích 2:1. Hosté předvedli ve druhé půli kvalitní, bojovný výkon a na okresní přebor velmi silný tým domácích značně potrápili. Lze tedy doufat, že výkon z druhé půle bude odrazovým můstkem do dalších zápasů.

branky: 5., 10. Bačkovský - 74. J. Bárta

ŽK: 2:0

rozhodčí: Ropek - Dvořák, Najman

diváků: 300

FK Junior Skuteč: Vočadlo - Bačák, Paulus, Rahimič, Málek (89. Kysela) - Horáček, O. Merkl, Naď, Janeček (62. Geguš) - L. Merkl, Bačkovský (83. Sysel)

Tělocvičná jednota Sokol Krouna: L. Bárta - Z. Ducheček, M. Ducheček, Holas, Kulhavý - Skala, Bečička, M. Černý, Vaňák - D. Bělský (74. J. Bárta), Stodola (70. Tušla)

O nadcházejícím víkendu chceme všechny příznivce fotbalu, dobrého piva a taneční zábavy pozvat na IV. ROČNÍK PIVNÍCH SLAVNOSTÍ, kdy se v rámci oslav nejprve  v sobotu na domácím hřišti utká Sokol Krouna "B" od 17:00 s týmem SK Vítanov "B" a celý program zakončí o pouťové neděli od 17:00 krounské áčko, které přivítá na svém hřišti soupeře z Prachovic.

Kompletní program slavností naleznete na webových stránkách obce.