SK STOLANY - TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL KROUNA 2:0 (2:0)
Přidal/a admin dne August 28 2013 19:04:07

Krouna - Krounští fotbalisté se museli vypořádat s nepříznivým losem a zároveň i s velkým počtem absencí, protože v sobotu ve stejný čas nastoupil zároveň i B tým k utkání v Míčově. Po příjezdu do Stolan nebyl příjemný pohled na stav místního fotbalového zázemí, které zdevastovala nedávná vichřice, plíseň na zdech fotbalových kabin a plachty místo střechy mluvily za vše.

branky: 30., 35. T. Vácha

rozhodčí: Jehlár - Bednář, Krajíček

diváků: 50

SK Stolany: Kramařil - Chvojka, Hluchník, Ceral (88. Sliacký), Starý - Smitka (80. Wasserbauer), Vávra, Motyčka, Fríbl - Novák, Vácha

Sokol Krouna: L. Bárta - Ducheček, Svatoň, Bečička, J. Bárta - Stodola (60. Skala), Vaňák, Černý, Bodlák (70. Kulhavý) - Macháček, Charous

Od úvodních minut se hrál pohledný kombinační fotbal. Hosté byli v prvních 15 minutách lepším mužstvem a mohli pouze litovat svých neproměněných šancí. Poté se postupně do hry dostávali i domácí, zejména velmi nebezpečný T. Vácha, který se ve 30. minutě uvolnil a tvrdou přízemní střelou z vápna poprvé překonal L. Bártu. Stolany se tak z první šance ujali vedení. Druhá branka přišla vzápětí, kdy po nedůslednosti krounské obrany vypíchl míč Novák a šikovně zařídil pokutový kop. Nařízenou penaltu bez problémů proměnil opět T. Vácha. Hosté měli ještě pár slibných šancí, do šaten se ale odcházelo za nepříznivého stavu 2:0.

Druhá půle patřila od začátku hostům, kteří chtěli s výsledkem "něco udělat", přehrávali domácí ve středu hřiště a pěknými kombinacemi se dostávali až do zakončení, ve kterém jim však tentokrát bohužel scházela přesnost a kvalita. Stolanští fotbalisté se po celých 45 minut bránili a hrozili pouze z rychlých protiútoků, které však zejména v závěru zápasu do již značně otevřené obrany také nedokázali proměnit. Divácky zajímavé utkání tak skončilo výhrou domácích 2:0 a to především díky střelecké neschopnosti hostů v koncovce.

V příštím zápase přivítáme doma v neděli 1. 9. 2013 od 17:00 tým SK Rozhovice. Béčko si po výprasku v Míčově bude chtít spravit chuť v sobotu 31. 8. 2013 od 17:00, kdy také na domácím hřišti přivítá TJ Sokol Bořice.