TJ SVÍDNICE - TJ SOKOL KROUNA 1:2 (1:2)
Přidal/a admin dne September 25 2013 18:25:15

Krouna - Hosté šli do vedení už v 1. minutě, kdy přetažený rohový kop z těžkého úhlu umístil hlavou do branky Kulhavý a Krouna se z první akce utkání ujala vedení. Domácí potrestali jednu ze ztrát krounských fotbalistů ve 25. minutě, po rychlém přečíslení zblízka vyrovnal osamocený J. Zelenka na 1:1. Hosté byli aktivnějším a lepším mužstvem, nicméně hra plná osobních soubojů na malém hřišti a těžkém terénu více vyhovovala domácím. Po další ztrátě mohl Krounu potrestat opět Zelenka, ale jeho střelu L. Bárta vyrazil a následná dorážka už naštěstí mířila vedle. Nejkrásnější moment utkání přišel těsně před přestávkou, kdy povedenou střelou do horního rohu branky vrátil hostům vedení a klid M. Černý, pro kterého to byla první trefa v krounském dresu od jeho posledního působení v žákovských kategoriích.

branky: 25. Zelenka - 1. Kulhavý, 43. Černý

diváků: 50

TJ Svídnice: Švadlenka - Kaška, M. Zelenka (75. Loučka), Pospíšil, Starý - Kašpar, Dušek, Drahý, R. Kubašta st. - J. Zelenka (86. Dibelka), R. Kubašta ml.

TJ Sokol Krouna: Bárta - Z. Ducheček, Holas, Kulhavý, Svatoň - P. Bělský, Vaňák, Černý, Tušla - D. Bělský (80. Janoušek), Bodlák

Hosté chtěli vstoupit do druhé půle s cílem přidat třetí branku a co nejdříve utkání rozhodnout. Tyto plány však bohužel nebyly naplněny, krounští fotbalisté se v několika slibných šancích nedokázali prosadit, a když už se neujala ani dělovka P. Bělského z 67. minuty, která skončila na břevně schylovalo se k vypjaté koncovce. Domácí postupem času hrozili zejména z nakopávaných míčů a ze standartních situací, které však nebyly úspěšně zakončovány. Krouna v závěru vyřešila ještě několik nebezpečných závarů a nepovedených odkopů, lavička si po závěrečném hvizdu oddechla a hosté si tak po dalším boji odvezli první venkovní výhru v sezoně.

Po úvodní minutce snů to vypadalo na jasnou záležitost Krouny, nicméně Svídnice je na úzkém domácím hřišti nepříjemným protivníkem nejednomu soupeři, a proto jsou ve vyrovnané soutěži tyto další vydřené tři body velmi důležité.

V příštím kole zajíždí krounské áčko v sobotu 28. 9. 2013 od 16:30 na hřiště zatím posledního týmu SK Rváčov. B-tým po prohře ve značně "slepené" sestavě 6:1 v Načešicích zavítá v neděli 29. 9. 2013 od 16:30 na hřiště nováčka a zároveň zatím také posledního týmu soutěže do Jenišovic.