TJ SOKOL KROUNA - FK PROSEČ 1:2 (1:1)
Přidal/a admin dne April 21 2014 08:11:33

Krouna - Derby, které mělo na okresní přebor vysokou úroveň navštívila rekordní návštěva 300 diváků. První velkou šanci měli hosté už v 7. minutě, kdy po centru z levé strany ve vyložené pozici netrefil branku Mareš. Domácí proti favoritovi hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé brejky. Po jednom z nich a rohovém kopu Bělského otevřel skóre pěknou střelou z voleje Charous. Hosté měli územní převahu, ale dlouho se proti dobře fungující obraně nemohli prosadit. Vyrovnání přišlo po sérii faulů domácích a až z následné standartní situace na zadní tyči osamocený Jar. Marek vyrovnal z voleje gólem do šatny na 1:1.

Ve druhé půli byli hosté nadále aktivnější, ale Krouna stále pozorně bránila. Po silné desetiminutové dešťové přeháňce mohli jít domácí do vedení, ale střídající Černý, který měl na hlavě vedoucí gól však branku netrefil. Favorit strhnul vedení na svoji stranu v 75. minutě, kdy přímý volný kop zpoza vápna umístil k tyči Jiří Marek 1:2. Domácí se v závěru pokoušeli o vyrovnání hrou na riziko, ale hosty zachránil v 85. minutě brankář Lampárek, který vychytal v dobré pozici střílejícího Vaňáka. Favorit se tak na výhru v derby pořádně nadřel, přesto si po trpělivém výkonu odvezl tři body. Stínem utkání je bohužel zranění do té doby nejnebezpečnějšího hráče Krouny Charouse, který byl po tvrdém zákroku s podezřením na otřes mozku převezen do nemocnice.

branky: 10. Charous - 45. Jar. Marek, 75. Jiří Marek

rozhodčí: Šeps - Kišš, Douda

diváků: 300

TJ Sokol Krouna: Bárta - Ducheček, Drahoš (80. Stodola), Kulhavý, Bodlák - D. Bělský, Svatoň, Vaňák, Bečička, P. Bělský - Charous (60. Černý)

FK Proseč: J. Lampárek - Z. Marek (35. Loskot), Šplíchal, Jeřábek (85. Kiričenko), Macháček - Volf (46. L. Mareš), M. Marek, Jiří Marek, Jar. Marek - T. Mareš, Hromádka (89. D. Lampárek)