SK RONOV NAD DOUBRAVOU A - TJ SOKOL KROUNA A 1:4 (0:2)
Přidal/a admin dne June 17 2015 18:43:13

Krouna - Do rozhodujícího utkání o přežití v přeboru nastoupili hosté s odhodláním, nasazením a bojovností zachránit pro Krounu okresní příslušnost i pro příští sezónu. Na trvalým deštěm skrápěný trávník však nastoupili v plné síle i zachránění domácí a krounským fotbalistům nedali od úvodních minut ani "metr zadarmo". Hosté se brzy ujali vedení šťastným gólem Duchečka, který nakopl přímý volný kop od půlící čáry směrem na branku, ve vápně na míč nedosáhl Pražan a míč se na promáčeném terénu odrazil pod břevno překvapeného Žítka, 0:1. Domácí poté měli několik šancí na vyrovnání, ale všechny nebezpečné střely a centry Krouna ubránila, a tak po rychlém protiútoku z levé strany překonal Žítka po druhé střelou po zemi Charous, 0:2.

Hosté nastoupili do druhé půle s vědomím udržet čisté konto, pokrýt tvůrce hry Antoše a urvat pro Krounu potřebné tři body. Plán na záchranu se Krouně ještě více přiblížil už ve 46. minutě, kdy po krásné akci opět utekl po levém křídle nejlepší hráč utkání Charous, předložil ideální míč do vápna na nabíhajícího Stodolu, který ve skluzu trefil míč přesně k tyči a zvýšil už na 0:3. Snaha domácích poté postupem času upadala. Ronovští se do šancí už nedostávali a tak zahrozili opět hosté z rychlého protiútoku a akce jako přes kopírák přinesla čtvrtou branku, kdy opět Charous předložil míč do vápna na Stodolu, který nadvakrát překonal Žítka a pojistil vedení už na 0:4. Agilní dvojice Charous, Stodola mohla poté přidat i pátý gól, ale druhý jmenovaný v úniku dva na jednoho chtěl vrátit Charousovi gólové přihrávky, ale jeho úmysl však ronovský stoper vystihl a uklidil míč do bezpečí. Domácí fotbalisté korigovali skóre až v 82. minutě zásluhou střídajícího Vargy, který si naskočil nejvýše na centr z pravé strany, 1:4. Krounští fotbalisté tak až v posledních dvou zápasech sezóny zabrali, v Ronově navázali na výkon proti Miřeticím a výhrou doslova v hodině dvanácté zachránili na 99% pro Krounu okresní přebor i pro příští sezónu. Hosté na hřišti Ronova předvedli soustředěný výkon postavený na zodpovědné obraně, podpořený výborným výkonem útočné dvojice Charous, Stodola a odvezli si potřebné tři body za výhru 1:4.

branky: 82. Varga – 10. Z. Ducheček, 38. Charous, 46. a 71. Stodola

rozhodčí: Kopecký - Navrátil, Doudová

žk: Ducheček Z.

diváků: 25

SK Ronov: T. Žítek – Šmíd, Spěvák st., Průša, Sedlák – Spěvák ml., J. Žítek, Ondrášek, Antoš – Hronek, Svoboda (Petržílka, Varga, Samek)

TJ Sokol Krouna: Bárta – Z. Ducheček, Kulhavý, Černý, Kiričenko - Vaňák, Pražan, Bouška (73. Drahoš), Svatoň - Charous, Stodola