SOUSTŘEDĚNÍ FOTBALISTŮ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY TJ SOKOL KROUNA V DAŇKOVICÍCH
Přidal/a admin dne May 05 2017 18:49:34

Krouna - Mužstvo mladší přípravky TJ Sokol Krouna (hráči ročníků 2008 a 2009) přezimovalo na velmi solidním 6. místě skupiny B  okresního přeboru mladších přípravek s 24 body z 16 zápasů. Ve skupině je celkem 11 týmů.

 

Zimní přestávka byla lépe řečeno zimní přípravou. Vždyť jsme během ní, kromě období vánočních svátků, pilně dvakrát týdně trénovali v místní sokolovně, sehráli přátelské utkání s Hlinskem a zúčastnili se čtyř halových turnajů. Nejlepšího výsledku jsme dosáhli na únorovém turnaji v Chrasti, kde naši borci obsadili 3. místo!

 

Foto: Bc. Vtípil Martin, DiS.

 

Více fotografií z turnaje v Chrasti najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Zlatým hřebem pak bylo soustředění uspořádané ve dnech 24. - 26. 3. 2017 v Daňkovicích. Soustředění, kterého se zúčastnil kompletní tým (9 hráčů a 2 trenéři), jsme zahájili hodinovou tréninkovou jednotkou v hale základní školy ve Svratce, kde jsme následně sehráli přátelské utkání s mladší přípravkou FO SK Svratka 1932. Toto utkání (hrálo se cca 60 minut s dvěma kratšími přestávkami) jsme vyhráli 6:4. Do střelecké listiny se za Sokol Krouna zapsali s jedním gólem Vtípil, Pražan a se dvěma góly Němec a Vodehnal. Vítězství v utkání položilo základ dobré nálady, která panovala po celou dobu soustředění. Ze Svratky jsme se přesunuli do oblíbené destinace krounských fotbalistů – na Selský dvůr v Daňkovicích. Po ubytování a vydatné večeři jsme v klubovně hráli společenskou hru Aktivity.

 

Foto: Bc. Vtípil Martin, DiS.

 

Druhý den po snídani na hráče čekala dvouhodinová tréninková jednotka. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli trénovat venku. Po skvělém obědě a následném odpočinku jsme se opět vypravili na venkovní trénink, který byl tentokrát cílen na zlepšení kondice. Během celého odpoledne si navíc děti měly všímat věcí kolem sebe, což mělo vztah k plánované večerní hře. V rámci tréninku nechyběl samozřejmě ani fotbálek s trenéry. Ještě před večeří jsme stihli miniturnaj ve stolním tenise. Večer jsme se ve třech družstvech věnovali aktivitě zaměřené na rozvoj všímavosti, postřehu a paměti dětí. Cílem bylo v co nejkratším čase odpovědět správně na 10 otázek vztahujících se k penzionu Selský dvůr a jeho okolí. Pokud si někdo správnou odpověď nepamatoval, mohl se na dané místo běžet přesvědčit, čímž hra obsahovala opět i kondiční prvky. Na pokojích pak ještě doznívalo vzrušení ze hry a vůbec z celého nabytého dne, které však bylo rychle vystřídáno hlubokým oddychováním dětí a nočním klidem.

 

V neděli po snídani jsme se opět vypravili na venkovní trénink. Počasí bylo slunečné, ale teploměr ukazoval jen 2 stupně nad nulou. Trénink nás však všechny rychle zahřál. Náš pobyt v Daňkovicích pak ukončil opět znamenitý oběd.

 

Podtrženo sečteno, soustředění se vydařilo. Měli jsme možnost trochu více se poznat, a udělat tak krok k utužení týmového ducha v našem mužstvu. Pro mnohé děti to byla vůbec první příležitost, kdy spaly mimo domov. Nikdo z nich si nestýskal, ke všem aktivitám přistupovaly děti ochotně a bez výmluv. Poctivě se snažily, i když bylo soustředění také fyzicky náročné.

 

Soustředění bylo zároveň poslední zásadní přípravou před startem jarní části soutěže. Výsledky již odehraných utkáních si můžete přečíst v samostatném článku.

 

Více fotografií ze soustředění v Daňkovicích najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Bc. Vtípil Martin, DiS.