ADVENTNÍ KONCERT PS RUBEŠ A DĚTSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU CANTANDO
Přidal/a admin dne December 12 2019 09:45:38

Krouna - Obec Krouna spolu s Českobratrskou církví evangelickou Vás srdečně zvou v sobotu 14. prosince 2019 od 17.00 hodin do evangelického kostela v Krouně na adventní koncert dětského sboru při ZUŠ Skuteč Cantando a pěveckého sboru Rubeš Skuteč, sbormistr Zdeněk Kudrnka.

 

 

Pěvecký sbor Cantando při ZUŠ Vítězslava Nováka ve Skutči vznikl v září roku 2009. Navazuje na sborovou tradici školy a města. První vystoupení a představení pěveckého sboru veřejnosti proběhlo na vánočním koncertě 15. prosince 2009 v KKS Skuteč. Tento koncert byl ve spolupráci s místním smíšeným pěveckým sborem Rubeš.

 

Za krátkou dobu své existence již sbor Cantando absolvoval 4 soustředění, 10 koncertních vystoupení s novým programem. Máme před sebou naši první soutěž ( Zahrada písní, Praha), zájezd do Bratislavy ( květen 2011) ke spřátelenému sboru, který jsme hostili během Mezinárodního festivalu dětských sborů, kterého je Cantando spolupořadatelem. Sbor se skládá ze dvou oddělení, zpívá v nich 36 dětí ve věku od 1. – 6. třídy ZŠ. Sbormistrem je Zdeněk Kudrnka a korepetitorem MgA. Petr Hostinský.

 

Mikschik Jan, evangelický farář

 

Sodomková Věra, OÚ Krouna

 

Kušta Michal