PRŮBĚH 8. ROČNÍKU KRAJSKÉ KONFERENCE O PODPOŘE INTERAKTIVNÍ VÝUKY
Přidal/a admin dne October 19 2014 16:14:27

ZŠ Krouna - Ve středu 15. října 2014 proběhl v naší škole již 8. ročník SMART klubu - Krajské konference o podpoře interaktivní výuky.

 

Prioritními osami letošního ročníku byly:

 

Nové možnosti interaktivní výuky (interaktivní měřící systémy ve výuce přírodních věd, tablety a vlastní žákovská zařízení - BYOD; testování a zpětná vazba ve výuce s využitím ICT, příprava na digitální výuku)

 

Směřování interaktivní výuky

 

Konzultace, diskuze, výměna zkušeností

 

 

 

 

Konference se zúčastnilo celkem 139 osob (116 v roli účastníků a 23 v roli lektorů, techniků a hostů) z celkem 55 škol a institucí z Pardubického kraje, ale také z kraje Středočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého, z kraje Vysočina a z Prahy a potvrdil se tak velký zájem o tuto akci. Prvního ročníku v roce 2007 se totiž zúčastnilo "pouhých" 50 osob. O zájmu vypovídal stejně jako loni i počet automobilů zaparkovaných během konference v areálu školy (celkem 68 vozidel a 1 mikrobus).

 

 

Mezi významné hosty letošního ročníku patřili mimo jiné zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy paní Zuzana Slimáková a paní Dana Soukupová, obě z odboru CERA, dále zástupce České školní inspekce paní M. Machková a zástupci odboru školství obce s rozšířenou působností Hlinsko paní Jana Dušková a Věra Sokolová.

 

 

 

Po stručném zahájení proběhly 4 bloky ukázkových hodin, seminářů a workshopů. Účastníci mj. měli možnost nahlédnout do dvou tříd, ve kterých děti denně pracují ve formátu 1:1 (tj. každé dítě má tablet) s PC tablety s OS Windows, které jsou plně integrovány do IT prostředí školy. V dalších ukázkových hodinách měli učitelé možnost shlédnout práci např. s měřícími prvky Pasco nebo s doplňkem XC Collaboration, který umožňuje bezproblémově a velmi snadno zapojit do interaktivní výuky i vlastní zařízení žáků (např. jejich chytré telefony nebo obyčejné tablety), a proběhly také ukázky práce s klasickými IT výukovými technologiemi, jakými jsou například vizualizéry a odpovědní systémy Response. Chybět samozřejmě nemohla ani práce v digitální jazykové učebně Robotel, využití nástroje Response VE nebo ukázky práce s IT technologiemi v MŠ. Ve workshopech a v připravených expozicích pak mimo možností vyzkoušet si výše uvedené technologie na vlastní kůži, proběhly diskuze na témata licencování výukového sw, možností zajištění e-bezpečnosti ve školách a podobně. Nabídka aktivit byla skutečně velmi široká a jejich úplný výčet najdete v programu konference.

 

Schematický program konference (kliknutím zvětšíte v novém okně):

 

Po ukončení posledního bloku aktivit proběhlo zakončení konference a vynikající oběd ve školní jídelně.

 

Akce v naší škole se tak svou velikostí, náplní i významem opět zařadila mezi největší a nejvýznamnější konference o interaktivní výuce v České republice.

 

Za úspěšný průběh konference bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům školy (pedagogům i provozním) a také podpoře ze strany Obecního úřadu.

 

Podrobné informace o programu konference najde zde.

 

 

 

Foto: AV Media

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Mgr. Kyncl Josef, ředitel školy