XX. KOLO OPMP VČETNĚ HODNOCENÍ NAŠÍ PRVNÍ SEZÓNY

Krouna - Okresní přebor mladších přípravek - XX. kolo, Hodnocení naší první sezóny.

XX. kolo

Poslední 2 zápasy sezóny 2011/2012 jsme sehráli na "domácím" hřišti v Proseči.

Třetí víkend za sebou jsme nezaváhali a obě utkání vyhráli.

Celkem jsme nepoznali hořkost porážky již 7 zápasů v řadě!

TJ Sokol Krouna – SK Chroustovice 6:2 (5:2)

branky: Milan Otradovský, Matěj Zástěra 3x, Michal Bečička 2x

Utkání jsme rozhodli již v první půli. Ve druhém poločase přidali kluci již jen jednu branku a jakoby se šetřili na derby s MFK Chrudim.

Vzhledem k absenci obou našich brankařů se v brance vystřídali Kryštof Pavliš a Ondřej Janko.

MFK Chrudim C - TJ Sokol Krouna 6:8 (1:1)

branky: Milan Otradovský, Marek Nekvinda 2x, Michal Bečička 4x, Adam Lorenc

Poslední zápas sezóny byl zároveň jedním z nejkrásnějších … Velmi dobré výkony obou družstev podpořili hlasitým fanděním obě "nesmiřitelné" skupinky rodičů a fanoušků.

Celý zápas byl velmi vyrovnaný o čem svědčí i poločasové skóre 1:1. Po přestávce začalo přibývat vstřelených gólů a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Závěr však naši kluci zvládli a zvítězili po boji o 2 branky.

Za TJ Sokol nastoupili: Kryštof Pavliš, Ondřej Janko -  Martin Zástěra, Libor Pešek, Václav Pokorný, Marek Nekvinda, Matěj Zástěra, Ondřej Švanda -  Adam Lorenc, Milan Otradovský, Michal Bečička, Lukáš Janko

Na závěr si dovolím velmi stručně shrnout první sezónu, našich malých fotbalistů narozených v letech 2003 – 2005, v okresním přeboru.

S doplněním toho, že právě tito kluci pozvedli prapor mládežnické kopané v Krouně po dlouhých letech …

Podzimní část sezóny 2011/2012 byla pro nás všechny doslova zatěžkávací zkouškou. Chod celého  týmu se jen pozvolna dostával do "tempa". Z 18-ti zápasů jsme 4 vyhráli, 3 remízovali a 11 prohráli a to vše při skóre 55:94 (vstřelené branky : obdržené branky).

Zimní příprava a především jarní část sezóny však byla již úplně jiná "káva". Kluci s vůlí na sobě pracovat prokázali velké zlepšení.

V jarní části sezóny jsme z 18-ti zápasů posbírali 14 výher, 1 remízu a 3 prohry při skóre 140:69 ! Suma sumárum jsme skončili v našem premiérovém ročníku okresního přeboru mladších přípravek na 6.místě. (celkem 10 účastníků)

Naše snažení však nemusíme/nemusíte vnímat pouze jako boj o výsledky a body, nýbrž také jako snažení ve kterém jde o pocit radosti ze hry, o zdravý kolektiv, o tříbení charakteru, protože i prohrát se musíme naučit a především o hru samotnou, neb přeci stále platí - kdo si hraje, nezlobí …