TJ SOKOL KROUNA - LUŽE 2:4 (1:2)

Krouna - V divácky atraktivním utkání šli do vedení už v 9. minutě hosté, kdy centrovaný míč Tesaře od půlící čáry šťastně zapadl až do sítě Bártovi svatyně. Luže přidala druhý gól ve  20. minutě zásluhou přesné přízemní střely Tesaře. Po druhé brance domácí vystřídali a od té chvíle byli jasně lepším mužstvem. Zatlačili soupeře na svoji polovinu, měli šance a brzy snížili zásluhou dorážky Svatoně. Více toho už ale do přestávky nestihli, a proto odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 1:2.

Hned po změně stran vyrovnal přesnou střelou k tyči Šebek a domácí byli "na koni", měli další velké šance strhnout utkání ve svůj prospěch. Zejména situace ze 60. minuty, kdy Stodola z bezprostřední blízkosti nedokázal uklidit mírně neposedný balón do odkryté branky byla trestuhodná. A když hosty několikrát zachránil i dobře chytající brankář Vrbka, který zneškodnil dobře mířené pokusy, především agilního Šebka, hosté z ojedinělého protiútoku udeřili. Na centrovaný míč z levé strany si naběhl v 77. minutě Šavelka a rozhodl utkání. V závěru ještě po dalším brejku do odkryté obrany pečetil na 2:4 Brychnáč.

Fotbalisté TJ Sokol Krouna, tak v pohledném utkání nešťastně podlehli zkušenějšímu soupeři 2:4. Za stavu 2:2 mohli domácí rozhodnout, bohužel velkou šanci Stodola neproměnil, hosté vytěžili z minima maximum a uštědřili domácím lekci z produktivity. Krounští fotbalisté však za předvedený výkon, kdy ani za nepříznivého stavu a dvou "laciných" brankách nesložili zbraně, zaslouží pochvalu.

branky: 29. Svatoň, 49. Šebek - 9., 20. Tesař, 78. Šavelka, 83. Brychnáč

ŽK: 2:1

diváků: 150

rozhodčí: Mrkvička - Cach, Čechlovský

TJ Sokol Krouna: Bárta - Z. Ducheček, M. Ducheček, Kulhavý ((25. Bělský) (65. Tušla)), Stodola - Skala, Bečička, Holas, Vaňák - Šebek (77. Macháček), Svatoň

Luže: Vrbka - Stehlík, Roubínek, Pitra, Pekhart - Hanko (46. Kopecký), Tesař, Šavelka (79. Neumann), Kapitola (87. Klenor) - Pudil, Brychnáč

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

V příštím kole v neděli 30. 9. od 16:30 zavítá TJ Sokol Krouna "A" k dalšímu okresnímu derby na hřiště rozjetého TJ Sokol Prosetín.

Fotbalisté TJ Sokol Krouna "B" pokračují v zajímavých výsledcích a po dobrém výkonu v sobotu 22. 9. zdolali 1. FC Bojanov 5:3 (3:1) a jen díky horšímu skóre jsou třetí v tabulce IV. třídy. Za domácí se trefili: 2x Tušla, 2x Macháček, Drahoš

Příští zápas sehraje krounské "béčko" v sobotu 29. 9. od 16:30 na hřišti SK Tuněchody "B".