Články: AKTUALITY
VÝSTAVA HRAČEK ZDEŇKA BUKÁČKA

Krouna - V Krouně se o posvíceni na sídlišti u školy budovalo, za to v místní škole byla pohoda, kterou nejen dětem, ale i dospělý navodila rodina Nositele tradic lidových řemesel pana Bukáčka Zdeňka. O tom více říkají fotografie v galerii. Více fotografií z výstavy najdete ... čtěte více

EKOLOGICKÁ VÝCHOVA

ZŠ Krouna - Dne 30.září  se žáci první a druhé třídy zúčastnili v rámci environmentální  výchovy pásma nazvaného Smyslové vnímání. Děti se hravou formou seznamovaly s lidskými smysly. Hmatem se snažily se zavřenýma očima poznávat různé předměty, naučily se rozpoznat hořkou, sladkou, kyselou ... čtěte více

MLŽ: TJ SOKOL KROUNA - SK VÍTANOV 3:5 ( 1:3 )

Krouna - Poslední zápas podzimu na domácím hřišti našim nevyšel podle představ. Sice v 7. minutě prostřelil Petr Vávra hostujícího brankáře, ale to bylo z naší strany pro první poločas všechno. Hosté před zkráceným poločasem ( o 10. minut )  otočili třemi slepenými brankami v 17., 19. a 20. minutě na 1:3. Druhý ... čtěte více

PILA NA ČACHNOVĚ JE V DEMOLICI

Čachnov  - Vybaví se Vám vůně dřeva, pilaři a lesáci. To už ale mizí do minulosti. Pila je v demolici, jako celé generace, které tam pracovaly. Více fotografií z demolice najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát ... čtěte více

TJ SOKOL KROUNA "A" - FC NASAVRKY 0:0 ( 0:0 )

Krouna - Na těžkém, hrbolatém terénu byl k vidění vyrovnaný zápas. Krouna v prvním poločase nastřelila tyč hostující branky, když si na centr naskočil Jan Bárta a hlavou poslal míč na levou tyčku. Hosté si stejně jako Krouna vytvořili několik šanci, ale žádnou nevyužili. Druhý poločas byl podobný tomu ... čtěte více

HASIČSKÁ ZBROJNICE MÁ NOVÝ KABÁT

Krouna - V sobotu 3.10.2009 hasiči zdárně dokončili venkovní omítku. Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii nebo se přijít podívat na vlastní oči. Tímto však práce na rekonstrukci zbrojnice nekončí, čeká nás pokládka podlahy, venkovní úpravy, dodělat podkrovní klubovnu, schodiště atd. Za letošní rok už mají hasiči ... čtěte více

POCHODOVÉ CVIČENÍ

ZŠ Krouna - Pochodové cvičení v pátek 2.10.2009 proběhne. Teple se oblečte a vybavte se pro jistotu pro případ přeháněk i pláštěnkami ... čtěte více

POSVÍCENSKÉ MALOVÁNÍ - VÝSTAVA A VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

ZŠ Krouna - ZŠ a MŠ Krouna a Zdeněk Bukáček, nositel tradice vás zvou na která se uskuteční ve dnech 3. a 4. října 2009 v době od 10.00 do 17.00 hodin v sále přístavby školy. Program: průřez tvorbou, ukázky výroby dřevěných hraček, řemeslná dílna pro děti a možnost namalovat si vlastní hračku ... čtěte více

3. ROČNÍK KRAJSKÉ KONFERENCE O PODPOŘE INTERAKTIVNÍ VÝUKY

ZŠ Krouna - 3. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky pořádané letos pod záštitou Ing. Jany Pernicové, členky Rady Pardubického kraje a Soutěž o nejlepší interaktivní výukový materiál pro SMART Board. Termín: 15.10.2009. Program konference proběhne v liniích ... čtěte více

ZŠ Krouna - V souladu se školním vzdělávacím programem a harmonogramem akcí proběhne v pátek 2.10.2009 pochodové cvičení. Původně plánované bylo na 25.9., ale vzhledem ke skutečnosti, že přibližně 35 žáků 2. stupně školy jede na atletické soutěže do Svratky plánované právě na 2.10.2009, bylo ... čtěte více

"Z NAŠÍ KRONIKY ..." ZÁŘÍ A ŘÍJEN

Krouna -  Dnes jsem přidala na obecní stránky do kategorie "KRONIKA OBCE", "Z NAŠÍ KRONIKY..." měsíce ZÁŘÍ a ŘÍJEN ... čtěte více

PŘEHLED KULTURNÍCH AKCÍ V KROUNĚ A OKOLÍ

Krouna - Dnes byla na stránky obce přidaná do menu další "skupina informací". Nyní se jedná o přehled kulturních akcí v Krouně, Hlinsku, Poličce a Skutči. Seznam Kulturních akcí v Krouně a ve Skutči je pro Vás již připraven. V Krátké době ( přibližně do 10.10.2009 ) bude připraven seznam kulturních ... čtěte více

MLŽ: TATRAN CTĚTÍN - TJ SOKOL KROUNA 1:0 ( 1:0 )

Krouna - Další mistrovské body se mladším žákům nepodařilo získat, i když jsme byli vyrovnaným soupeřem. Ve 14. minutě vyrobila obrana i s brankářem hrubku, kterou domácí dokázali využít a tak nás připravit o body. Další zápas se hraje v sobotu 3.10. v 10.00 hodin proti druhému SK Vítanov ... čtěte více

POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA

Krouna - TJ Sokol Krouna vás srdečně zve na první zábavu letošního podzimu, která se koná tuto sobotu 3.10.2009 od 20.hod. v sokolovně. Na této posvícenské tancovačce vám k tanci a poslechu zahraje skupina MAT 4.  Čeká na vás nově upravené a čisté prostředí, dobré jídlo a pití, milá obsluha a ... čtěte více

SOKOLOVNA

Krouna - Po výměně oken na budově sokolovny pokračovali členové TJ Sokol Krouna dalšími pracemi na opravě této budovy. Důkladnou opravou prošla střecha, kterou provedl pan Zdeněk Svoboda z Krouny a v tuto chvíli již do objektu nezatéká. Jako další přišlo na řadu malování. Velký sál a pódium vyspravil a ... čtěte více