Krouna - Dne 15. 8. 2009 pořádal TJ Sokol Krouna na fotbalovém hřišti pouťový hudební večer. V průběhu večera vystoupila hudební skupina Kapitol a country kapela Bolaso. Večera se zúčastnila početná skupina návštěvníků, kteří mohli ochutnat grilované masové speciality, klobásy a kuřecí stehna z udírny a také  dobré pití. K poslechu a tanci hrála výborná hudba za krásného letního počasí. Vše toto přispělo k dobré náladě a příjemně strávenému večeru ... čtěte více

ZŠ Krouna - Výuka ve školním roce 2009/2010 bude zahájena v úterý 1.9.2009 v 7.30 hodin. Vzhledem k odjezdům autobusů a ke skutečnosti, že školní jídelna první školní den pro žáky ještě nevaří, bude výuka ukončena v 8.30 hodin. Rozmístění tříd, učeben a třídní učitelé ... čtěte více

ZŠ Krouna - První školní den, tj. v úterý 1.9.2009 školní jídelna pro žáky nevaří (výuka bude jednak ukončena v 8.30 a jednak není seznam ... čtěte více

JEDNÁNÍ ŠKOLSKÉ RADY

ZŠ Krouna - V pátek 21.8.2009 proběhlo řádné jednání Školské rady při ZŠ Krouna. Obsah a zápis z jednání najdete ... čtěte více

MLŽ: TJ SOKOL KROUNA - TATRAN CTĚTÍN 4:6 ( 2:3 )

Krouna - První mistrovské utkání okresního přeboru mladších žáků hraném v sobotu 22.8.2009 přinesl pěknou nadílku branek na obou stranách. Už ve 2.minutě otevřeli hosté skóre střelou pod břevno. Ve 14.minutě se opět trefili do černého podél brankáře. Z protiútoku po zemi snížil Vojta Vávra 1:2. Ve 25.minutě vyrovnal Petr Vávra, kdy jeho střelu z pravé strany neudržel brankář hostí. Do přestávky se akce opakovala i na druhé straně ... čtěte více

ZATOULANÝ "ZLATÝ RETRÍVR"

Skuteč a okolí - Zatoulaný pes se našel v sobotu ve Skutči ... čtěte více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY ZA ŠK.R. 2008/2009

ZŠ Krouna - Školská rada při ZŠ Krouna v uplynulých dnech schválila Výroční zprávu školy za uplynulý školní rok ... čtěte více

STUDÁNKA „NA MÍŠKU“

Krouna - Když jedete z Krouny po silnici směrem na Svratouch, projíždíte lesem několika zatáčkami. Po pravé straně máte možnost pozorovat klikatící se říčku Krounku, která pramení u Tučkovy hájenky nedaleko odtud. Ještě dříve, než dojedete k hájence, budete projíždět místem, které se nazývá Míšek. A zde po levé straně silnice uvidíte studánku pojmenovanou podle místa, kde se nalézá, studánku „Na Míšku“. Ještě před deseti lety byste si tohoto místa ani nevšimli, ale v roce 2000 studánku upravil pan František ... čtěte více

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO OBČANY!

Krouna - Někteří naši občané si takto představují funkci kontejnerů....  Co se nehodí doma ( postel, psací stroj ... ) odvezou v tichosti  ke kontejneru, rychle odhodí a zmizí... Bez ohledu na zásady svozu!!! No a pak už jen zbývá - obecní úřade „postarej se“ .... a zaplať  navíc službu za moje problémy... Dotyčný(á) však téměř vždy bývá spatřen někým za sousedství. Příště bude ... čtěte více

ČESKÝ POHÁR 2009/2010: TJ SOKOL KROUNA "A" - SK CHRAST 3:3 NA PENALTY 4:3

Krouna - Utkání s velice zajímavým začátkem. Již v 7 minutě byl stav utkání 2:2. Než jsme se stačili rozkoukat prohrávali jsme 1:0. Na 1:1 okamžitě vyrovnával Lukáš Truneček, který vyškolil obranu  hostů. Bohužel hned v zápětí jsme dostali další branku. Na tu jsme reagovali také okamžitě. Z velkého vápna se trefil Miloš Vaňák. Další branku přidal Michal Černý, který z dálky propálil vše co mu stálo v cestě 3:2. Za tohoto stavu se šlo ... čtěte více

ČACHNOV 2009

Čachnov - ČACHNOV 2009. 21. - 23.08.2009. Third Hand Sound a Nabazi Gangoo a radio2cable vás zvou na další pokračování multižánrové párty Čachnov dubstep - breakbeat - elektro - jungle - drum'n'bass MUZIKA - BAR - JÍDLO. Cesta na akci bude označena šipkami z vesnice Krouna. Mapka místa konaní na letáku. TĚŠÍME SE NA VÁS V HOJNÉM POČTU. Jak jistě víte, Čachnovská akce ... čtěte více

POUŤ V KROUNĚ

Krouna - U pouťových atrakcí v neděli 16.8.2009 na návsi v Krouně za doprovodu rodičů kralovalo mládí. Více fotografií najdete zde, nebo myší ... čtěte více

POUŤOVÝ KONCERT V EVANGELICKÉM KOSTELE

Krouna - Koncert v evangelickém kostele pro hudby milovné občany Krouny se stal již tradicí. Účinkující Petr Hostinský ( varhany ) a Jiří Kuchválek ( housle ) sklidili od vděčných posluchačů zasloužený potlesk. Více Fotografií ... čtěte více

TJ SOKOL KROUNA "B" - SK TUNĚCHODY "B" 2:4 (1:2)

Krouna - Pouťový mistrovský zápas tentokrát obstaral souboj týmů TJ Sokol Krouna "B" a SK Tuněchody "B". Soupeř dokázal v Krouně vyhrát a domácí zatím čekají na první body ve IV. třídě OFS Chrudim v novém ročníků. Branky domácích: Broulík, Macháček Více fotografií najdete zde, nebo myší ... čtěte více

SK CHROUSTOVICE "A" - TJ SOKOL KROUNA "A" 1:2 (1:1)

Krouna - Hráči Chroustovic hráli velice tvrdý fotbal. V prvním poločase měli mírně navrch. Přesto jsme se dostali do vedení. Lukáš Truneček  nás svojí premiérovou brankou dostal do vedení. Bohužel stav 0:1 vydržel jen minutu. Hned z rozehrávky hráči Chroustovic vyrovnali na 1:1. V druhém poločase jsme hru zlepšili a několikrát nebezpečně ohrozili soupeřovu branku. Druhou trefu si připsal Tomáš Bečička ( mimochodem ... čtěte více